Pastrnak porazil Jágra popáté za sebou, aby získal ocenění Český hráč roku

Pastrňák z týmu Boston Bruins porazil bývalého útočníka NHL Yaromira Jaggera a získal nejvíce po sobě jdoucích vítězství, čímž se stal pátou sezónou nejlepšího hráče ledního hokeje v České republice. Pastrňák získal 492 hlasů, o 20 hlasů více než útočník Tampy Bay Lightning Ondrej Palat. Pětadvacetiletý český hráč také svázal brankáře hokejové síně slávy Dominika Haška pěti zlatými hokejovými vítězstvími, po 12 zápasech s Jaggerem se umístil na druhém místě. Pasternak oblékl dres Boston Bruins v 48 zápasech minulé sezóny a získal 48 bodů.

Pasternak byl vybrán 25. celkovým výběrem Bruins v draftu 2014. V 438 zápasech základní části zaznamenal 427 bodů, 200 gólů a 227 asistencí a připsal si 63 play -off o Stanley Cup. 68 bodů, z toho 27 gólů a 41 asistencí , včetně 15 asistencí. V této sezóně nastřílel 11 zápasů v play -off a jeho střelecké procento bylo v každém zápase velmi vysoké a jeho výkon byl velmi dobrý.

Jagger získal ocenění čtyři po sobě jdoucí sezóny od sezóny 2005-08 a v této sezóně bude hrát za svůj tým Chance Liga Kladno v České republice. Devětačtyřicetiletý útočník je na druhém místě v historii NHL s 1921 body a 766 góly. Jeho poslední zápas v NHL byl v sezóně 2017-18, kdy hrál za Calgary Fire. Objevilo se nespočet lidí a Pasternak byl jedním z nich. Má svůj vlastní hokejový dres levné a najde nejlepší herní rytmus, který povede jemu i jeho spoluhráčům, aby získali co nejvíce bodů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *